Pokazywanie post贸w oznaczonych etykiet膮 sumienie. Poka偶 wszystkie posty
Pokazywanie post贸w oznaczonych etykiet膮 sumienie. Poka偶 wszystkie posty

sobota, 16 lutego 2013

Wyrzuty sumienia…


Niezwykle pi臋knie wygl膮da Stare Miasto w Lublinie, gdy kamienice oplataj膮 promienie s艂o艅ca. Tak by艂o te偶 i tym razem. Lato, s艂oneczna pogoda, dzie艅 podobny do poprzedniego i do nast臋pnego o tej porze roku – czyli spotkanie z turystami, opowie艣ci, dyskusje, humor… czyli to co przewodnik uwielbia. Tak te偶 mia艂o by膰 i tym razem… Chodz臋 z grupk膮 dzieciaczk贸w z VI klasy szko艂y podstawowej – pokazuj臋 to tu, to tam… Zatrzymujemy si臋 przy Bramie Grodzkiej, a tam takie pi臋kne cyferki rzymskie, a wi臋c mi艂o m贸wi臋:
 „ A teraz zagadka: U szczytu bramy cyferkami rzymskimi zapisano dat臋 przebudowy, no, no jaka to data?” – m贸wi臋 z u艣miechem. Cisza… Kto艣 pr贸buje i jeszcze kto艣, i jeszcze… podpowiadam powolutku, nie spiesz臋 si臋, bo wiem, 偶e dzieciaki s膮 ju偶 na dobrej drodze, tyle, 偶e troszk臋 to trwa… mo偶e troszk臋 przy d艂ugo, bo nagle s艂ysz臋 g艂osik Pani nauczycielki: „Jutro po powrocie sprawdzian! Przypomnicie sobie rzymskie cyfry!”. Hm… ale mia艂am wyrzuty sumienia…